ORTAM TAKİP SİSTEMİ

ORTAM TAKİP SİSTEMİ

Ortam Takip Programları, aşı, ilaç, kan, kan ürünleri, doku ve gıda gibi saklama ve taşıma koşulları özellik gerektiren ürünlerin ortam şartlarının sürekli izlenerek kontrol altında bulundurulması için kullanıcıya destek ve erken uyarı sağlayan takip, kayıt ve uyarı sistemimizdir.

PROMEDART Ortam Takip Sistemi ile ürünlerin bulunduğu ortamdaki pek çok değişkeni takip eder:

01

Isı - sıcaklık

02

Nem

03

Basınç

04

Gaz (Oksijen, karbondioksit, azot)

05

Sıvı seviyesi

Ortam Kontrol

PROMEDART Ortam Takip Programının Kullanıldığı Alanlar:

01

Kan Bankaları

02

Aşı ve İlaç Depoları

03

Gıda Üretim Yerleri

04

Gıda Depoları

05

Restoran ve Pastaneler

05

Gümrük Antrepoları

Kullanım Alanları

PROMEDART Ortam Takip Programı ile Neler Yapabilmekteyiz?

1. Promedart Ortam Takip Sistemi, canlı sağlığı ve ürün güvenliğine yönelik belirlenmiş her ortamın takibinde kullanılması mümkündür. Sistemimizle çalışma alanları, depo alanları, aşı dolapları ve biyolojik numune saklama tankları aktif olarak takip edilmektedir.


2. Sistemimizle sıcaklık, nem, gaz konsantrasyonu ve sıvı seviyeleri gibi pek çok parametre izlenebilmektedir. Ölçülen veriler sistemimize RS32, RS485 ve TCP/IP bağlantı noktalarından ulaşmaktadır. İzleme aralığı kullanıcı tarafından düzenlenebilmektedir.

3. Sistemimiz, kesintisiz izleme etkinliklerini parametrik grafiklere dönüştürmektedir. Geçmişe yönelik izleme ile kullanıcıların çevre şartlarının kararlılığını kolaylıkla değerlendirebilmesi mümkündür.

4. Sistemimiz içerisinde alarm noktalarının oluşturulması mümkündür. Alarm noktaları, çevre koşullarında gerçekleşen olumsuz bir değişimin kullanıcı tarafından hızla fark edilmesine imkân tanımaktadır.

5. Sistem, alarm noktasına ulasan bir değişim ile hareket geçmekte ve yetkili kullanıcıyı (veya kullanıcıları) uyarmaktadır. Uyarılar:

  • Sesli Çağrı,
  • SMS
  • e-Mail

yoluyla sağlanmaktadır.

6. Sistemimizin kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır. Kullanım için özel bir eğitim gerektirmemektedir. Sistemin internet üzerinden geliştirilmesi ve kullanıcıların uzak bir noktadan sisteme erişmeleri mümkündür.

 

Sistem Kurulumunu Nasıl Yapıyoruz?

Ortam takibi sistem kurulumu